src=
Logowanie Załóż darmowe konto Rejestracja english

Inteligo

 

Pierwszy w Polsce całkowicie internetowy bank obecny jest do dziś pod ta sama nazwą Inteligo. Kiedy powstawał na początku 2001 roku sieć internetu nie była aż tak powszechna jak dziś, jednak trendy rozwoju wirtualny pieniądzwskazywały, że oparcie biznesu na tą platformę powinno przynieść w nieodległej przyszłości znaczny zysk. Inteligo dość szybko zyskał dość dużą liczbę klientów, oferując w zasadzie darmowe konto, co w tamtych czasach było nowością w polskim systemie bankowym. Sukces projektu internetowego banku w Polsce, niezwiązanego z żadnym dotychczasowym graczem na rynku spowodował, że dotychczasowi właściciele już pod koniec 2002 roku odsprzedali swoje udziały największemu bankowi, wtedy jeszcze państwowemu, PKO BP, który w 2004 roku zastąpił dotychczasowe swoje superkonto ofertą Inteligo.

 

Obecnie Inteligo to gigantyczna platforma bankowa oferująca swoim klientom nie tylko obsługę finansową związaną z posiadaniem konta, ale kupuj w bankowości internetowejtakże możliwości zakupu ubezpieczenia, doładowania telefonu czy też innych czynności dokonywanych przez internet. Analizując bank Inteligo warto także wspomnieć, iż niemalże od początku swojej działalności z działalnością charytatywną, która w przeciwieństwie do na przykład WOŚP naprawdę miała znaczny wkład w określony cel, którym początkowo była akcja budowy polskiego sztucznego serca przez zespół profesora Religii. I dziś w Inteligo działania charytatywne, banku i ich klientów są jednym z kluczowych zadań.

 

Działający obecnie system pay Wave Dobro Procentuje daje użytkownikom określonej karty możliwość wsparcia jednej z czterech akcji charytatywnych zarówno ekologicznych jak i też społecznych.

 

Bank Inteligo jest objętym systemem gwarantowania depozytów przez BFG (Bankowy Fundusz Gwarancyjny). Jest to instytucja powołana w 1994 r., zarządzająca systemem gwarantowania depozytów w Polsce. 

 

Celem systemu gwarantowania klientom środki pieniężne zgromadzonych na ich rachunkach bankowych jest zapewnienie im wypłaty środków zgromadzonych na tych rachunkach,  w przypadku upadłości banku i utraty płynności banku. BFG umożliwia klientom zwrot środków do wysokości równowartości w złotych 100 000 euro. Pieniądze klientów banku Inteligo zgromadzone w banku objęte są gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego w 100% do tej kwoty. 

 

Ochronie podlegają depozyty imienne środki pieniężne walutowe i złotowe osób fizycznych i osób prawnych. Zasady obliczania kwoty gwarantowanej obejmują wszystkie środki zgromadzone w banku przez jedną osobę fizyczną lub prawną, niezależnie od tego ile ma rachunków bankowych. Czyli wszelkie depozyty takie jak: lokaty terminowe, bieżący rachunek bankowy, rachunek bankowy oszczędnościowo-rozliczeniowych) są sumowane i traktowane jako jeden depozyt. Wówczas suma gwarantowana jest wypłacona w złotówkach. Jeśli środki pieniężne znajdujące się na rachunkach bankowych nominowane są w walucie obcej, wypłata środków gwarantowanych następuje w złotych. Waluta jest przeliczana według kursu z dnia upadłości banku.

 
 

Zarejestruj się ZA DARMO i sprawdź ile oszczędzisz

W kilka minut zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności jednego z pierwszych kantorów internetowych.

Załóż konto
Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych