src=
Logowanie Załóż darmowe konto Rejestracja english

Bank ING

 

Kurs walut ING

 

ING czyli Internationale Nederlanden Groep jest międzynarodową instytucją finansową z Holandii, która działa w sektorze bankowym, inwestycyjnym jak również ubezpieczeń. Grupa notowana jest na giełdach europejskim, między innymi w Amsterdamie, Paryżu, jak też za oceanem w nowym Jorku. W ponad 50 krajach ING obsługuje około 85 milionów klientów, tak korporacyjnych i instytucjonalnych jak i indywidualnych. Siedziba ING znajduje się w Amsterdamie. Na polskim rynku ING to główny udziałowiec ING Banku Śląskiego, ING Usług dla Biznesu (operatora Aleo) a także ING Usług Finansowych. W 1991 roku ING weszło na rynek czeski, zaś w 1994 roku do Rumunii, a następnie Hiszpanii w 1999r. W skłąd grupy kapitałowej wchodzą spółki zależnie, a wśród nich między innymi ING Commercial Finanse, ING Lease, ING Securities. Historia polskiego ING sięga 1988 roku kiedy powstał Bank Śląski, który to w 2001 roku przeszedł w ręce grupy ING.

 

W ofercie banku uniwersalnego ING

W ofercie banku uniwersalnego są zarówno kredyty, karty kredytowe, jak też konta i lokaty przeznaczone dla zróżnicowanej grupy klientów detalicznych i korporacyjnych, przedsiębiorców. Od 1993 roku akcje banku notowane są na GPW. Od samego początku ING było największym inwestorem Banku Śląskiego, od 2001 roku jest to wartość 82%, co skłoniło inwestorów do zmiany nazwy na ING Bank Śląski. Charakterystycznym produktem banku jest OKO, czyli Otwarte Konto Oszczędnościowe, było to pierwsze w Polsce konto oszczędnościowe.

 

 

 

Pieniądze klientów Banku ING objęte są gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego

Bank ING jest bankiem który jest objętym systemem gwarantowania depozytów przez BFG (Bankowy Fundusz Gwarancyjny). Jest to instytucja powołana w 1994 r., zarządzająca systemem gwarantowania depozytów w Polsce. 

 

Celem systemu gwarantowania klientom środki pieniężne zgromadzonych na ich rachunkach bankowych jest zapewnienie im wypłaty środków zgromadzonych na tych rachunkach,  w przypadku upadłości banku i utraty płynności banku. BFG umożliwia klientom zwrot środków do wysokości równowartości w złotych 100 000 euro. Pieniądze klientów Banku ING zgromadzone w banku objęte są gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego w 100% do tej kwoty. 

 

Ochronie podlegają depozyty imienne środki pieniężne walutowe i złotowe osób fizycznych i osób prawnych. Zasady obliczania kwoty gwarantowanej obejmują wszystkie środki zgromadzone w banku przez jedną osobę fizyczną lub prawną, niezależnie od tego ile ma rachunków bankowych. Czyli wszelkie depozyty takie jak: lokaty terminowe, bieżący rachunek bankowy, rachunek bankowy oszczędnościowo-rozliczeniowych) są sumowane i traktowane jako jeden depozyt. Wówczas suma gwarantowana jest wypłacona w złotówkach. Jeśli środki pieniężne znajdujące się na rachunkach bankowych nominowane są w walucie obcej, wypłata środków gwarantowanych następuje w złotych. Waluta jest przeliczana według kursu z dnia upadłości banku.

 

Wymiana walut w banku ING

W bankach również można wymieniać walutę, ale po kursie bankowym, który jest dostępny w poniższym linku:  kursy walut w banku ING
W banku ING można wymieniać między innymi dolar amerykański, dolar australijski, dolar kanadyjski CAD, frank szwajcarski CHF, yuan chiński CNY, Korona czeska CZK, korona duńska DKK, funt brytyjski, euro, yen japoński JPY.

Zarejestruj się ZA DARMO i sprawdź ile oszczędzisz

W kilka minut zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności jednego z pierwszych kantorów internetowych.

Załóż konto
Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych