src=
Logowanie Załóż darmowe konto Rejestracja english

mBank

 

mBank jest bankiem uniwersalnym o dużym udziale w rynku. Dawniej funkcjonujący jako BRE Bank. Jego początki sięgają 1986 roku pod nazwą Bank Rozwoju Eksportu. Aktualnie mBank jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych, zaś głównym akcjonariuszem jest Commerzbank. W 2003 roku zdobył około 70% Grupę mBanku tworzy także Dom Maklerski mBanku. Charakterystyczną cechą mBanku jest fakt, iż jest to pierwszy bank elektroniczny. Obsługuje on przede wszystkim klientów indywidualnych oraz małe firmy.

 

 

 

Oferta mBanku

Oferta mBanku jest bardzo rozbudowana poprzez platformę e-commerce oferuje ubezpieczenia, usługi inwestycyjne a także kredytowe. Działalność mBanku jest działalnością międzynarodową, z której skorzystać mogą również mieszkańcy Czech i Słowacji. Od końcówki 2013 roku pod jedną marką mBank działają MultiBank, BRE Bank a także BRE Private Banking. Mimo początków w 1986 roku, marka mBank i sam bank powstał w 2000 rok, zaś w 2001 doszło do utworzenia MultiBanku. Aktualnie w skład grupy kapitałowej mBanku wchodzi między innymi: mLeasing, mBank Hipoteczny, a także mLocum, Aspiro (pośrednictwo finansowe), Transfinance (usługi faktoringu an terenie Czech).

 

mBank uznawany jest za jeden z największych banków internetowych na świecie, znajduje się on w pierwszej dziesiątce w Europie. Gwałtowny przyrost depozytów i klientów to niewątpliwy sukces banku obsługującego swoich klientów wirtualnie, poprzez skorelowanie telefonii, Internetu i nowoczesnych kanałów dystrybucji. Obsłudze klientów służą nie oddziały bankowe a Centra Finansowe, jednak dzięki minimalizacji obsługi tradycyjnej, stacjonarnej powszechnie klienci korzystają z wpłatomatów oraz obsługi za pośrednictwem mLinii.

 

mBank jest objęty systemem gwarantowania depozytów

mBank jest bankiem który jest objętym systemem gwarantowania depozytów przez BFG (Bankowy Fundusz Gwarancyjny). Jest to instytucja powołana w 1994 r., zarządzająca systemem gwarantowania depozytów w Polsce. Celem systemu gwarantowania klientom środki pieniężne zgromadzonych na ich rachunkach bankowych jest zapewnienie im wypłaty pieniędzy zgromadzonych na tych rachunkach w przypadku upadłości banku i utraty płynności. Bank BFG umożliwia klientom zwrot środków do wysokości równowartości w złotych 100 000 euro. Dewizy i złotówki klientów mBanku zgromadzone na kontach banku objęte są gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego w 100% do tej kwoty. 

 

Ochronie podlegają depozyty imienne środki pieniężne walutowe i złotowe osób fizycznych i osób prawnych. Zasady obliczania kwoty gwarantowanej obejmują wszystkie środki zgromadzone w banku przez jedną osobę fizyczną lub prawną, niezależnie od tego ile ma rachunków bankowych. Czyli wszelkie depozyty takie jak: lokaty terminowe, bieżący rachunek bankowy, rachunek bankowy oszczędnościowo-rozliczeniowych) są sumowane i traktowane jako jeden depozyt. Wówczas suma gwarantowana jest wypłacona w złotówkach. Jeśli środki pieniężne znajdujące się na rachunkach bankowych nominowane są w walucie obcej, wypłata środków gwarantowanych następuje w złotych. Waluta jest przeliczana według kursu z dnia upadłości banku.

 

Wymiana walut w mBanku

W bankach również można wymieniać walutę po kursie bankowym, który jest dostępny w poniższym linku:  kursy walut w mBanku
W mBanku można wymieniać między innymi dolar amerykański, dolar australijski, dolar kanadyjski CAD, frank szwajcarski CHF, yuan chiński CNY, Korona czeska CZK, korona duńska DKK, funt brytyjski, euro.

 

Zarejestruj się ZA DARMO i sprawdź ile oszczędzisz

W kilka minut zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności jednego z pierwszych kantorów internetowych.

Załóż konto
Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych