Logowanie Załóż darmowe konto Rejestracja english

Wysoki początek

2017-02-17

Na głównej parze walutowej mamy obecnie 1,0670, a nawet więcej. Nie można jednak powiedzieć, byśmy przebijali wczorajsze szczyty – to jeszcze nie jest przesądzone. Oczywiście na forexie często jest tak, że po zwyżce nie następuje od razu korekta, a wręcz przeciwnie – rynek jeszcze dociska temat, niemniej nie jest to stuprocentowa reguła.

 

 

Oczywiście są jeszcze fundamenty. Dziś danych makro nie będzie dużo, jeśli chodzi o świat eurodolara, niemniej o 16:00 poznamy indeks wskaźników wyprzedzających Conference Board. Poza tym zawsze mogą pojawić się jakieś newsy i wypowiedzi polityczne.

 

Nasze stanowisko jest w zasadzie takie, że wczorajszy wyskok eurodolara to przesadna korekta, niezbyt pasująca do fundamentów – i w związku z tym zapewne krótkotrwała. Naturalnie możemy się mylić, może być tak, że na rynku co jest zakulisowo rozgrywane itd., ale rozsądek podpowiada, że jednak w przyszłości dolar powinien zyskiwać. To wszystko przy założeniu, rzecz jasna, że Fed nie zmieni radykalnie swego nastawienia, albo że Donald Trump nie wykona czegoś nieprzewidywalnego.

 

Nawiasem mówiąc, pojawiła się 'brexito-sceptyczna' wypowiedź Jeana-Claude Junckera, szefa Komisji Europejskiej. Jego zdaniem nie uda się przeprowadzić Brexitu w tak krótkim czasie jak dwa lata. To nie wystarczy do wygenerowania wszystkich ustaleń.

 

GBP/EUR jest na 1,1715. Obecnie trochę rośnie, ale generalnie przez kilka dni wykres spadał, bo 13 i 14 lutego notowano maksima w pobliżu 1,1825. Im niżej, tym euro mocniejsze. GBP/USD jest na 1,25. Tu nastrój od dłuższego czasu jest konsolidacyjny, aczkolwiek przedwczoraj notowania chwilowo otarły się o 1,24.

 

Polski złoty

Na funcie w stosunku do złotego mamy 5,05 (niespełna), zaś na dolarze schodzimy już do 4,0380-4,04. W tym drugim wypadku to przełożenie z eurodolara, aczkolwiek jakiś wpływ (ograniczony) mogły mieć też dobre dane z Polski, które pojawiły się wczoraj (zatrudnienie, wynagrodzenie).

 

Ten wpływ był ograniczony, bo np. na euro-złotym analogicznego umocnienia PLN nie widzimy. Jest marazm, mamy 4,3130 – te same stare okolice. Dziś zresztą mamy kolejną porcję makro. O 14:00 poznamy dane o styczniowej produkcji przemysłowej i budowlano-montażowej, a także o sprzedaży detalicznej.

 

Autor:

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

Zarejestruj się ZA DARMO i sprawdź ile oszczędzisz

W kilka minut zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności jednego z pierwszych kantorów internetowych.

Załóż konto
Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych